Tradycyjna Kolęda do Merrville IN

Tradycyjnie w ostatnią niedziele stycznia…

Tradycyjnie w ostatnią niedziele stycznia

Tradycyjnie w ostatnią niedzielę stycznia, Związek Ślązaków w Chicago zorganizował wyjątkowe wydarzenie, które odbyło się w Sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej w Merrillville, Indiana. Podczas Mszy Świętej celebrowanej przez Księdza Józefa Musiola z Mysłowic, modliliśmy się w intencji Związku Ślązaków w Chicago, wszystkich jego członków oraz ich rodzin. Nie zapomnieliśmy także o naszych zmarłych członkach ZS oraz wszystkich Ślązakach mieszkających w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Po zakończonej Mszy Świętej mieliśmy przyjemność uczestniczyć w pokazie Panoramy Tysiąclecia. Ta fascynująca prezentacja wizualna przedstawiła nam historię i kulturę Polski oraz Śląska. Było to prawdziwe wcielenie naszej przeszłości, które dodatkowo umocniło więzi między nami.

Następnie, wszyscy członkowie Związku Ślązaków wraz z rodzinami udali się do Milenijnej Sali na wspólny obiad. To było doskonałe miejsce do dzielenia się rozmową, opowieściami i radością. Wspólnie spędziliśmy niedzielne popołudnie, jednocząc się jako społeczność, którą łączy tęsknota za ojczystym Śląskiem.

Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli i wzięli udział w tym wyjątkowym spotkaniu. Wasza obecność była dla nas niezwykle ważna i cieszymy się, że mogliśmy spędzić ten czas razem. Zachęcamy również wszystkich do odwiedzania Ojców Salwatorianów w Sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej w każdą niedzielę. To miejsce daje nam możliwość spotkania, modlitwy i budowania naszej społeczności. Zapraszamy serdecznie i z radością witamy wszystkich chcących poznać i pielęgnować nasze polskie i śląskie dziedzictwo.