Bieg Niepodległości 2023 Chicago

VI Edycja Biegu Niepodległości Chicago 2023

W niedzielę, 29 października 2023 roku, Chicago stało się świadkiem VI edycji Biegu Niepodległości.

To wyjątkowe wydarzenie, organizowane przez radio WPNA 103.1 FM i PNA, przyciągnęło około 2000 miłośników biegania poraz szósty nad przystań Montrose Harbor w Chicago aby o godzinie 11:11, bieg ten wypełnił w sobie ducha wolności i patriotyzmu upamiętniającego święto niepodległości odzyskanej po 123 latach.

Bieg Niepodległości Chicago 2023

Bieg Niepodległości 2023: Wprowadzenie do Święta Wolności

VI Bieg Niepodległości, który odbył się w sercu Chicago. To wyjątkowe wydarzenie, łączyło bieganie z uczczeniem historycznego momentu w polskiej historii – powrotu Polski na mapę Europy po 123 latach zaborów. Zapraszamy do zgłębienia szczegółów tego emocjonującego biegu i poznania bohaterów, którzy uczynili go historyczny wydarzeniem i niezapomnianym w naszej historii Polski.

Bądźcie z nami i odkryjcie świat niepodległości oraz pasji biegania, który łączy ludzi w jednym wspólnym celu – świętować wolność i niepodległość.

Smak Kultury Śląskiej

Związek Ślązaków Ameryki Północnej w Chicago jako charytatywna organizacja włożyła wiele serca i pracy w przygotowania do tego wydarzenia. Już od soboty, członkowie Związku Ślązaków rozpoczęli produkcję aż 2000 kanapek, które miały zregenerować kalorycznie uczestników biegu niepodległości po przebiegnięciu trasy. Jak również działając z pełnym zaangażowaniem, w niedzielę, podczas biegu w Montrose Harbor, serwowali gorącą kawę, pączki, kiełbaski z grilla i wyśmienity bigos. Wszystkie te smakołyki cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, co nie dziwi, ponieważ były nie tylko smaczne, ale także ciepłe, idealne na tę porę roku.

Związek Ślązaków zawsze stawia na jakość, co odzwierciedla się w przygotowanych przez nich kulinarnych tradycyjnych śląskich maszketach. Dzięki ponad 31 lataom doświadczenia w organizacji pikników, potrafią zadowolić nawet najbardziej wymagające podniebienia. Ich śląskie maszkety pochodzą od najlepszych producentów i sponsorów, którym serdecznie dziękują za wsparcie.

Podziękowania dla Sponsorów:

Dzięki hojnemu wsparciu sponsorów, uczestnicy mogli cieszyć się wyjątkowym świętem niepodległości.

Gość Specjalny: Tomasz Sobania

Jednym z wyjątkowych gości tegorocznej edycji Biegu Niepodległości był Tomasz Sobania – maratończyk, pisarz i podróżnik. Tomasz, mieszkający w Gliwicach, jest znany z pokonania tysięcy mil podczas swoich charytatywnych biegów po Europie. Teraz przygotowuje się do przemierzenia Stanów Zjednoczonych, w wyjątkowej wyprawie niczym filmowy Forrest Gump.

Osiągnięcia Tomasza Sobania to nie tylko bieganie. W jego dorobku znajduje się przemierzenie całej Polski w ciągu 18 dni, pokonanie 18 maratonów, łącznie 756 kilometrów biegu oraz zdobycie najwyższego szczytu Austrii, Grossglockner. Planuje także podbój najwyższych szczytów Europy i Afryki oraz wszystkich szczytów w Koronie Ziemi jako najmłodszy Polak w historii.

Nie brakuje także przyszłych planów, w tym wyprawy w góry i największej jak dotąd wyprawy biegowej – Biegu Maratonami do Rzymu (1500 km biegu w 36 dni).

Wspierajmy Tomka Sobania

Tomasz Sobania poszukuje sponsorów, którzy chcieliby wesprzeć go w zamian za reklamę i promocję swoich firm podczas jego wyprawy przez Stany Zjednoczone. Biegacz planuje także pełnometrażowy film o swoich przygodach. To niezwykły projekt, który zasługuje na wsparcie.

Już wkrótce będziecie mogli dowiedzieć się więcej o Tomku Sobania w naszym śląskim radiu “Na Śląskiej Fali” Chicago. Dziękujemy wszystkim za udział w VI Biegu Niepodległości 2023 w Chicago i już teraz zacierajmy ręce z niecierpliwością, oczekując na kolejną edycję tego patriotycznego wydarzenia! 🏃🏻‍♂️📚🗺️🧗‍♂️🇵🇱

Podsumowanie

Bieg Niepodległości 2023 w Chicago był nie tylko okazją do aktywności fizycznej, ale także świętem wolności, kultury śląskiej oraz spotkaniem z inspirującymi postaciami, takimi jak Tomasz Sobania. Wydarzenie to zyskało uznanie zarówno wśród biegaczy, jak i miłośników kultury, a także cieszyło się wsparciem hojnych sponsorów. Serdecznie dziekujemy organizatorom Biegu za profesjonalne przygotowanie biegu oraz wszystkim uczestnikom i zapraszamy już za rok na VII edycje Biegu Niepodległości w Chicago 2024. 🇵🇱🏃🏻‍♂️🎉