Cudowne Połączenie Kultur na Car Show: European vs American 2023 w Chicago

European vs American Car Show 2023 w Chicago

W niedzielę, 27 sierpnia 2023 roku, miłośnicy motoryzacji mieli okazję uczestniczyć w trzeciej edycji wydarzenia Car Show: European vs American. Miejsce wydarzenia było nietypowe, bo siedziba PNA w Chicago, przy adresie 6100 N Cicero, zamieniła się na jeden dzień w arenę fascynujących prezentacji samochodowych. Organizowane przez PNA i Radio 103.1 FM.

Car Show zgromadziło setki pojazdów z różnych epok i kontynentów, a także tłumy entuzjastów. To nie tylko pokaz aut, ale także spotkanie kultur i smaków.

Wydarzenie zaskoczyło różnorodnością pojazdów, które były wystawione na widok publiczny. Wystawiono ponad 300 samochodów, z których wiele to ikony dawnych czasów PRL-u oraz kultowe modele zabytkowe znane z amerykańskich dróg.

Choć głównym celem Car Show było ukazanie europejskich i amerykańskich samochodów, to również nowoczesność znalazła swoje miejsce, reprezentowana przez luksusowe pojazdy z najwyższej półki.

Niezaprzeczalnie przepiękna pogoda dodatkowo podkreśliła urok tego wydarzenia. W słońcu błyszczące karoserie, klasyczne linie i nowoczesne detale prezentowały się wspaniale, przyciągając uwagę każdego, kto kroczył na teren Car Show.

Organizacja tego wydarzenia była bezbłędna. Zespół radiowy 103.1 FM pod wodzą menedżera Jacka Niemczyka wykazał się profesjonalizmem na każdym etapie. Dzięki ich staraniom Car Show przebiegło płynnie, a każdy uczestnik miał okazję cieszyć się niezapomnianym doświadczeniem.

Kulinarne Atrakcje Car Show

Szczególną atrakcją była obecność licznych Polonijnych organizacji i firm. Wśród nich znalazł się Związek Ślązaków, który został zaproszony przez organizatorów do zapewnienia gościom przysmaków kulinarnych. Wspaniała śląska kuchnia zdecydowanie przypadła do gustu uczestnikom, a stoisko Związku Ślązaków stało się miejscem, gdzie można było zasmakować tradycyjnych smakołyków.

Nie mogło zabraknąć wyjątkowych potraw śląskich. Grille zaprzątały uwagę wielbicieli krupnioka oraz Wurstu, czyli śląskiej kiełbasy a nad prawidłowym grillowaniem krupnioków i wurstu czuwał Janusz Bartosiński z Igorem. Wyjątkowym smakiem cieszyły się również placki kartoflane, które były przygotowywane na miejscu przez wyjątkowo utalentowane kucharki Halinkę Szyrzynę, Halinkę Szymiczek i innych członków Związku Ślązaków. To właśnie one wprowadzały sekretny składnik do receptury, który sprawiał, że placki były niezapomniane.

The Best Grill Team ZS

Nad grillowaniem i smażeniem placków czuwały królowe grilowania placków Basia Wycisk i Miecia Gaweł które pracowaly nieprzerwanie przez całe wydarzenie. Liczba upieczonych placków kartoflanych oraz kilogramy krupnioka i wurstu była imponująca, świadcząc o zaangażowaniu i pasji, jaką wkładali w to zadanie królowe i mistrz GRILLA.

Obsługa i wydawanie potraw również przebiegało sprawnie, jednak dzięki energicznym członkom ZS (Związku Ślązaków), takim jak Ella Boroń, Grażynka Droździak, Grażynka Gołąbek, Urszula Radkowski, Basia Lichorad, Marian Wójcik oraz wielu innym, którzy chętnie pomagali w zapewnieniu gościom wyjątkowej gościnności.

Dzięki hojności sponsorów, takich jak Ashland Sausage, Montrose Deli, Wiklański Bakery, Olimpia Bakery, Car Show 2023 było nie tylko doskonałą okazją do spotkania się w miłym gronie, ale także sposobem na wsparcie działań charytatywnych i statutowych Związku Ślązaków.

Podsumowując, Car Show: European vs American 2023 w Chicago było znakomitym przykładem połączenia motoryzacyjnych pasji, kulinarnych doznań oraz wspólnotowego ducha. Wszystko to nie byłoby możliwe bez profesjonalizmu organizatorów i zaangażowania licznych osób, które pracowały, by to wydarzenie stało się niezapomnianym przeżyciem dla uczestników. Wyrażamy wdzięczność zarówno organizatorom, jak i sponsorom oraz wszystkim członkom ZS, którzy włożyli swój trud w to wyjątkowe wydarzenie. Szczęść Boże!